Сьогодні купівлю велосипеда можна порівняти з купівлею автомобіля, оскільки ціни на двоколісний транспорт можуть сягати кількох тисяч доларів, а про різноманітність їх типів можна писати енциклопедії. Як же вибрати велосипед?! І не просто велосипед, а красивий і надійний, а головне, такий, що підходить саме Вам.
Головне питання, на яке ви повинні для себе відповісти це: «Для чого вам велосипед?».
Якщо ви хочете насолоджуватися швидкістю, припускаючи їзду виключно по хороших асфальтованих дорогах, то вам підійдуть шосейні велосипеди. Спортивна аеродинамічна посадка, вузькі накатисті шини і великі передавальні співвідношення зірочок дають змогу розвивати максимальні швидкості на дорозі. Спортивний шосейний велосипед може служити для змагань, швидкісних тренувань або тривалих поїздок по шосе. Візитна картка шосейного велосипеда - гнуте низхідне кермо, зване в народі «баранячими рогами». Рама досить висока і коротка. Матеріали, з яких вона виготовлена, можуть, залежно від класу велосипеда, бути найрізноманітнішими: хороша хромомолібденова сталь, алюмінієві або титанові сплави, композитні матеріали. Доповнює раму жорстка вилка, яка також може бути виконана з будь-яких перерахованих вище матеріалів.
Якщо ви плануєте кататися пересіченою місцевістю: у лісі, парку або на дачі, то для цього найкраще підійде гірський велосипед (mtb). Слово «гірський» у назві історично відображає те, що велосипед зроблено з додатковим запасом міцності для важких умов експлуатації, а широкі шини з розвиненими ґрунтозачепами і широкий діапазон передач дають змогу долати найрізноманітніші перешкоди: круті підйоми, піщані та кам'янисті треки. Залежно від стилю катання гірські велосипеди поділяються на такі категорії: X-Country (їзда пересіченою місцевістю), Freeride (їзда пересіченою місцевістю з великими перепадами висот) та Downhill (швидкісний спуск з гори), а за типом рами на Hardtail (жорстка рама з переднім амортизатором) та Full Suspension (велосипед із передніми та задніми амортизаторами або «двуподвес»).
Якщо вам потрібен велосипед для їзди містом, то вам підійде сітібайк (міський велосипед). Як випливає з назви, міські велосипеди призначені для неспішного і зручного пересування містом. Це абсолютно неспортивні велосипеди. Характерні риси міського велосипеда: закрита (чоловіча) або відкрита (жіноча) сталева або алюмінієва рама, жорстка, а іноді й амортизаційна, вилка, великі колеса (28 '', 622 мм) з шинами середньої товщини і дрібним малюнком протектора. Гальма, як правило, ножні. Практично завжди встановлено незнімні грязьові щитки на колесах, захист ланцюга, багажник. Рідше - підніжка, дзеркала заднього виду, кошик тощо. Іноді вже в заводській комплектації встановлено електрообладнання. Посадка на міському велосипеді дуже висока: навантаження на руки майже відсутнє. Широке підпружинене сідло, іменоване серед велосипедистів «диваном», може бути встановлено на амортизаційному підсідельному штирі, що помітно збільшує комфорт під час їзди.
Якщо ви вибираєте велосипед для агресивного міського катання, то вам підійде BMX. Такі велосипеди позбавлені швидкостей і створені для стрибків через всілякі штучні та природні перешкоди (бордюри, сходи, насипні пагорби тощо), ковзання по поручнях тощо. Для BMX характерні колеса 20» з 48 спицями, пеги (спеціальні упори по торцях осей коліс), так званий гіророторний механізм, що дає змогу багаторазово обертати кермо в одному напрямку без перекручування гальмівних тросів, захист каретки.
Після того як ви визначилися з призначенням велосипеда, вам необхідно дізнатися свою ростовку.
Кожна модель велосипеда випускається з кількома розмірами рами, кожна з яких розрахована на велосипедистів різного зросту. Розмір рами маркується цифрами в дюймах або сантиметрах, або, подібно до одягу, буквеними позначеннями S, M і т.д. Існує певна методика правильного підбору ростовки рами. Дуже наближено, вона зводиться до підбору рами з відстанню 5-10 см між верхньою трубою рами і пахом велосипедиста. Більш точний вибір рами і підбір посадки велосипедиста повинні враховувати такі аспекти, як стиль катання і пропорції тіла велосипедиста. Оскільки велосипеди розраховані на «стандартну» людину, то для досягнення найкращої посадки в кожному конкретному випадку доводиться підбирати положення керма і сідла, а часом і замінювати їх на ті, які підходять більше.
Після того, як ви визначилися з призначенням свого майбутнього велосипеда і ростовкою, визначитеся, яку суму ви маєте намір витратити, і якого рівня велосипед вам необхідний. Всі велосипеди за рівнем використання умовно можна розділити на класи:
Прогулянковий або Початковий
Аматорський
Професійний
Велосипеди вищого класу комплектуються навісним обладнанням вищого рівня (рама, вилка, трансмісія тощо). Як наслідок, - підвищення функціональності та надійності велосипеда при меншій вазі, і, як наслідок, - при вищій ціні.
Тепер, коли Ви вже визначилися з тим, який велосипед вам необхідний, можете сміливо приступати до вибору велосипеда. У нас ви знайдете все, що вам необхідно.
Переглядів: 298
Отзывы о статье: 0 (читать все отзывы о статье, добавить отзыв о статье)
Дата: 17.01.2020