Як вибрати велоодяг?

Не знаєте який Вам вибрати розмір? Скористайтеся таблицею, зіставте ваші параметри.

РозмірXSSMLXLXXL3XL4XL
Зріст, см158-162164-168170-174176-180182-186188-192192-196196-198
Об'єм грудей, см848894100106112118120
Об'єм талії, см7076828894100106108
Довжина ніг, см 7778,58081,58384,585,5

Трохи про велоодяг

Чим він відрізняється від звичайного? Навіщо витрачати чималі гроші на екіпіровку, якщо можна надіти те, що є під рукою. Відповідь на ці питання один: щоб комфортно і впевнено почувати себе на байці, адже велоодяг, крім того, що має спеціальний крій, є ще і високотехнологічним.

Під час гонок, які можуть тривати кілька годин, спортсмени інтенсивно крутять педалі, втрачаючи при цьому багато енергії. При цьому важливо не перегріватися і зберігати шкіру сухою. Для цього волога повинна швидко відводитися від тіла і не менш швидко випаровуватися, охолоджуючи спортсмена.
Звідси висновок: тканина для велоодягу повинна поєднувати тонкі і товсті волокна і мати комірчасту зовнішню поверхню. Це працює наступним чином: тонкі волокна створюють капіляри, що висмоктують воду з поверхні тіла, а безліч комірок, сплетених з волокон різної товщини, мають велику поверхню випаровування.

Самі ж волокна не повинні вбирати воду при намоканні, і повинні швидко висихати. Такі тканини можна зробити тільки з сучасних синтетичних матеріалів. Для особливо спекотної погоди веломайки роблять з тонкої синтетичної сіточки.
Важливу роль грає крій велоодягу. Одяг для фрірайду, байкер-кросу або велотуризму має вільний крій.
Одяг для крос-кантрі, шосейних гонок або треку не повинний бути занадто вільним і безрозмірним, "парусити" при їзді. Через це зростає опір повітря, а якщо між тканиною і тілом є повітряний зазор, то капіляри піт не відводять і не випаровують.

Велотруси можуть бути різної довжини: короткі, як шорти, середні до коліна і довгі. Їх шиють з декількох клинів, від 4-х до 8-ми. Чим клинів більше, тим комфортніше велотруси, але і коштують вони, відповідно, дорожче.
Перевага велотрусів в тому, що вони довго зберігають ноги в розігрітому стані, що дуже важливо в прохолодну погоду і при великих навантаженнях - знижується ймовірність травматизму (розтягувань та ін.).

Дуже часто велотруси забезпечуються м'якою підкладкою - так званим "памперсом". У "памперса" два головних завдання - відведення поту і запобігання потертостям. "Памперс" просочують бактерицидними речовинами або використовують антибактеріальне волокно для поліпшення гігієнічних властивостей.
При цьому, велотруси з "памперсом" треба прати якомога частіше. "Памперси" бувають товсті і тонкі, чоловічі та жіночі, різних форм і для різного стилю катання.
І ще одне правило - нижню білизну під «памперс» одягати не треба! Для більшого комфорту пояс у велотруси роблять широким і м'яким. Ще комфортніше вам буде, якщо велотруси пошиті у вигляді напівкомбінезона і забезпечені лямками.

Велоодяг передбачає навіть зміни погоди, наприклад, на випадок похолодання можна возити з собою окремо еластичні рукави і штанини і одягати в міру необхідності. Тримати їх можна разом з іншими дрібницями в задніх кишенях веломайки, які роблять зазвичай, від одного до трьох.

 

Таблиця розмірів одягу Rogelli

 


 
 

Переглядів: 389

Отзывы о статье: 0 (читать все отзывы о статье, добавить отзыв о статье)

Добавить отзыв

Дата: 17.01.2020